Графік роботи:
пн. - пт.:
900 - 2000
сб.:
1000 - 1500
dsstarynskyy@yahoo.com
М.Тернопіль,
Відділення "А"- вул. Крушельницької С., 18; Відділення "Б"- вул. Торговиця 7В (міжміський автовокзал)
Подивитися на карті
DS.dentystry
(097) 720-33-62
Передзвоніть мені

Карієс у молочних зубах

 Задорожна Яна Василівна

лікар-стоматолог, дитячий стоматолог

 

Стаття на тему: Карієс у молочних зубах

 

 

 

 Карієс молочних зубів 

 Як визначити карієс молочних зубів?

    Це не важко зробити навіть у домашніх умовах ! Візуально на емалі молочного зуба можна помітити білі або коричневі плями ( початковий карієс ) , дитина відчуває біль під час вживання холодної  або гарячої їжі , з’являється неприємний запах з рота , відмова від їжі , дитина жує лише на один бік , все це вже може насторожити батьків . Для того щоб попередити збільшення каріозної порожнини і виникнення ускладнення карієсу, а саме пульпіту чи періодонтиту ,батькам слід періодично оглядати дитину, а при виявленні наведених вище ознак карієсу своєчасно звернутися до лікаря – стоматолога, адже карієс молочних зубів розвивається дуже стрімко на відміну від постійних зубів.

 

Причини дитячого карієсу.

Їх дуже багато , звернемо увагу на найбільш поширені:

  1. Не досконала гігієна ротової порожнини і вплив вуглеводів , які містяться у солодощах.
  2. Карієсом можна заразитися ! Це інфекція яка передається, її можуть передати батьки які мають каріозні зуби , а саме при поцілунках , чи використанні одних столових приборів.
  3. Генетична схильність . На здоровий стан зубів дитини  впливає здоровий спосіб життя матері в період вагітності , так як зуби дитини починають формуватися ще під час ранньої вагітності.
  4. Низький ступінь мінералізації молочних зубів після прорізування , лише через деякий час емаль починає “дозрівати”, і саме в цей проміжний момент вона дуже вразлива до зовнішніх факторів . У дітей до 2-ох років на стан молочних зубів впливають:

         - хронічні захворювання;

         - дія медикаментів;

         - склад слини;

         - вміст фтору у воді та Їжі.

 5. “Пляшковий карієс” – досить поширена форма карієсу у дітей  які не правильно використовують соски. Засинаючи з пляшечкою в роті  , дитина ризикує отримати саме таку форму карієсу.

Слід пам'ятати!

 

Дитяча стоматологія потрібна для діагностики змін , що відбуваються в зубах дітей  , з метою профілактики і якомога швидкого лікування. І саме головне слід пам’ятати  , що від здорових молочних зубів залежить подальше здоров’я постійних зубів , і загальний стан організму в цілому.

Будьте здорові!

 

 

 

Карієс - боятися чи попереджати?


 

 «Це карієс ...» Мабуть, кожен хоч раз у житті чув цей діагноз, сидячи в кріслі у стоматолога. І кожен, виходячи з кабінету лікаря, обіцяв собі краще стежити за зубами. Але що ж являє собою це поширене захворювання, що його провокує і як правильно його запобігати?

Медики давно зрозуміли: каріозний процес запускають органічні кислоти, які виробляються бактеріями і надають руйнівний вплив на тверді тканини зубів. Але не все так просто: склад мікробів в порожнині рота приблизно однаковий у всіх, але при цьому зуби одних залишаються здоровими, а іншим регулярно доводиться слухати звук бормашини.

На схильність до карієсу впливають кілька факторів:

Географія. Різний клімат, кількість опадів, склад мінеральних речовин в грунті і воді безпосередньо впливають на здоров'я зубів. Особливу роль відіграє вміст у питній воді фтору.

Професія. Карієс часто зустрічається у тих, хто працює на хімічних виробництвах (вчені говорять, що виною всьому - знаходяться в повітрі пари неорганічних і органічних кислот і лугів). Схильні до нього і ті, чия робота пов'язана з частими стресами.

Стать. Жінки більш схильні до дії карієсу - вони втрачають багато вітамінів і мікроелементів в період годування грудьми і вагітності. Крім того, вони більш ніж чоловіки прихильні до вживання солодкого.

Генетичний фактор. Він багато в чому визначає повноцінність структури твердих тканин зубів і їх стійкість до несприятливих впливів.

Загальний стан організму. Ризик виникнення карієсу підвищують захворювання серцево-судинної, травної, ендокринної та імунної систем.

Слина. У нормі організм виробляє на добу до двох літрів слини. Слина має лужне середовище і нейтралізує кислоти, які виробляються мікроорганізмами. Знижений слиновиділення може негативно позначатися на здоров'ї зубів.

Але є і хороші новини: лікарі знають, які запобіжні заходи потрібно вживати, щоб зуби довше залишалися міцними і здоровими.

Збалансоване харчування. Обов'язково потрібно в достатніх кількостях їсти м'ясо, рибу, овочі, фрукти, крупи і молочні продукти. А ось борошняне та солодощі слід обмежити - вуглеводи є прекрасним середовищем для розмноження мікробів в порожнині рота. Також варто частіше вживати моркву або яблука - це допомагає очищати зуби від залишків їжі.

Здоровий раціон під час вагітності. Це важлива умова, оскільки у дитини формування структури твердих тканин зуба (ступінь мінералізації емалі і вміст кальцію і фтору) починається ще до народження. Також майбутнім мамам важливо не приймати лікарські засоби без призначення лікаря і розлучитися з такими шкідливими звичками, як куріння.

Чистити зуби двічі на день - вранці і ввечері після їжі, не забуваючи користуватися пастами з протикаріозною дією. Міжзубні проміжки слід очищати за допомогою зубної нитки (флосса). Після кожного прийому їжі потрібно полоскати рот проточною водою Також корисно використовувати ополіскувач для порожнини рота після чистки зубів.

Не забувати про зубнтй камень - твердi відкладеня, які утворюються в результаті мінералізації зубного нальоту. Зубний камінь не можна видалити звичайною зубною щіткою, тому раз на півроку необхідно відвідувати стоматолога для професійної гігієни порожнини рота.

 


 

Записатися на безкоштовну консультацію
ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!

Мар'яна

На всі виниклі питання Вам відповість адміністратор клініки за тел .: (097)7203362, (097)7203367 (DS Kids).
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!
Залишилися питання? Отримайте консультацію:

Передзвоніть мені. x

Написати відгук. x

x