Графік роботи:
пн. - пт.:
900 - 2000
сб.:
1000 - 1500
dsstarynskyy@yahoo.com
М.Тернопіль,
Відділення "А"- вул. Крушельницької С., 18; Відділення "Б"- вул. Торговиця 7В (міжміський автовокзал)
Подивитися на карті
DS.dentystry
(097) 720-33-62
Передзвоніть мені

Карієс у "цікавому" положенні

 

Дмитришин Ірина

Володимирівна

 

лікар-стоматолог

Стаття на тему: Карієс у "цікавому" положенні

 

 

 

 

 

 

 

 

Карієс у "цікавому" положенні

preg.jpg

 Одна дитина - мінус один зуб. Ця приказка, як не прикро, є майже  констатацією факту. Зміна гормонального фону, недолік кальцію, змінений склад слини і мікроби, більш активні через знижений  імунітет, під час вагітності  впливають на організм жінки, дестабілізують кісткову систему, а також негативно впливають на зуби, викликаючи карієс і його ускладнення.

 

Не  лікувати не можна!

Думка, що лікувати зуби під час вагітності вкрай небажано і навіть небезпечно, дуже міцно укорінена в суспільстві і сьогодні. Однак, навіть початковий карієс у вагітних вимагає обов'язкового візиту до стоматолога. Чому? По-перше, хвороба прогресує в кілька разів швидше і може перейти в більш серйозні ускладнення карієсу. По-друге, на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування знеболення. По-третє, майбутня мама повинна віддавати собі звіт в тому, що вона тепер не одна, і дитина може отримати генетичну схильність до карієсу, ще будучи в утробі. Зачатки молочних зубів немовляти починають формуватися вже на шостому тижні вагітності, а на п'ятому місяці починається їх мінералізація.

 poseschenie-stomatologa-vo-vremya-beremennosti.jpeg

Коли найкраще лікувати зуби?

Найсприятливіший для жінки і безпечний для дитини період для лікування зубів під час вагітності - другий триместр. Але, якщо Вас мучить зубний біль  заходи можна проводити і в першому, і навіть в третьому триместрі (винятком є тільки складні хірургічні операції).

 

Чи можна робити рентген?

Вагітній жінці можна робити знімки зубів. Але для цього використовуються не звичайні рентгенівські установки, а комп'ютерні радіовізіографи. Мала доза опромінення робить використання  цих приладів безпечним для матері і дитини, але зловживати  все ж не слід: варто обмежитись одним-двома знімками. Рентгенолог повинен надати  Вам засіб захисту - спеціальний фартух.Що робити, якщо виник зубний біль?

Якщо у Вас з'явився  зубний  біль під час вагітності, необхідно при першій же можливості звернутись до стоматолога. Думка, що лікувати зуби в даний період вкрай небажано, є помилковою!  Навіть початковий карієс  у вагітних прогресує в кілька разів швидше. А на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування анестезії або рентгена.

Poseshhenie-stomatologa-v-pervom-trimestre.jpg

Легше попередити!

Ідеальний варіант уникнути необхідності справлятися із зубним болем під час вагітності - це подбати про здоров'я порожнини рота.

1. Правило харчування. Малюк «забирає» у матері кальцій для  формування власних кісток. Тому у Вашому раціоні має бути необхідна  кількість кальцію і мінеральних речовин.

2. Санація.  В ідеалі санацію, або повне оздоровлення порожнини рота, слід проводити ще до вагітності, а потім, під час виношування малюка, стабільно і регулярно відвідувати стоматолога.

3. Вітаміни.  Варто замислитися над тим, які вітаміни Ви споживаєте. Відомо, що препарати і продукти, які містять кальцій і фтор, вітаміни груп B і D, а також риб'ячий жир допоможуть уникнути виникнення і розвиток карієсу.

4. Щоденна гігієна порожнини рота.  Про таку річ, як чищення зубів двічі на день, забувати не варто  - це правило неухильне для всіх, не залежно від віку і статі.

 

pregnancy-and-nutrition.jpg

Записатися на безкоштовну консультацію
ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!

Мар'яна

На всі виниклі питання Вам відповість адміністратор клініки за тел .: (097)7203362, (097)7203367 (DS Kids).
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!
Залишилися питання? Отримайте консультацію:

Передзвоніть мені. x

Написати відгук. x

x