Відділення "А"- вул. Крушельницької С., 18; Відділення "Б"- вул. Торговиця 7В (міжміський автовокзал)
Карієс у "цікавому" положенні
Дмитришин Ірина
Володимирівна
лікар-стоматолог
Стаття на тему: Карієс у "цікавому" положенні
Карієс у "цікавому" положенні
Одна дитина - мінус один зуб. Ця приказка, як не прикро, є майже констатацією факту. Зміна гормонального фону, недолік кальцію, змінений склад слини і мікроби, більш активні через знижений імунітет, під час вагітності впливають на організм жінки, дестабілізують кісткову систему, а також негативно впливають на зуби, викликаючи карієс і його ускладнення.
Не лікувати не можна!
Думка, що лікувати зуби під час вагітності вкрай небажано і навіть небезпечно, дуже міцно укорінена в суспільстві і сьогодні. Однак, навіть початковий карієс у вагітних вимагає обов'язкового візиту до стоматолога. Чому? По-перше, хвороба прогресує в кілька разів швидше і може перейти в більш серйозні ускладнення карієсу. По-друге, на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування знеболення. По-третє, майбутня мама повинна віддавати собі звіт в тому, що вона тепер не одна, і дитина може отримати генетичну схильність до карієсу, ще будучи в утробі. Зачатки молочних зубів немовляти починають формуватися вже на шостому тижні вагітності, а на п'ятому місяці починається їх мінералізація.
Коли найкраще лікувати зуби?
Найсприятливіший для жінки і безпечний для дитини період для лікування зубів під час вагітності - другий триместр. Але, якщо Вас мучить зубний біль заходи можна проводити і в першому, і навіть в третьому триместрі (винятком є тільки складні хірургічні операції).
Чи можна робити рентген?
Вагітній жінці можна робити знімки зубів. Але для цього використовуються не звичайні рентгенівські установки, а комп'ютерні радіовізіографи. Мала доза опромінення робить використання цих приладів безпечним для матері і дитини, але зловживати все ж не слід: варто обмежитись одним-двома знімками. Рентгенолог повинен надати Вам засіб захисту - спеціальний фартух.
Що робити, якщо виник зубний біль?
Якщо у Вас з'явився зубний біль під час вагітності, необхідно при першій же можливості звернутись до стоматолога. Думка, що лікувати зуби в даний період вкрай небажано, є помилковою! Навіть початковий карієс у вагітних прогресує в кілька разів швидше. А на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування анестезії або рентгена.
Легше попередити!
Ідеальний варіант уникнути необхідності справлятися із зубним болем під час вагітності - це подбати про здоров'я порожнини рота.
1. Правило харчування. Малюк «забирає» у матері кальцій для формування власних кісток. Тому у Вашому раціоні має бути необхідна кількість кальцію і мінеральних речовин.
2. Санація. В ідеалі санацію, або повне оздоровлення порожнини рота, слід проводити ще до вагітності, а потім, під час виношування малюка, стабільно і регулярно відвідувати стоматолога.
3. Вітаміни. Варто замислитися над тим, які вітаміни Ви споживаєте. Відомо, що препарати і продукти, які містять кальцій і фтор, вітаміни груп B і D, а також риб'ячий жир допоможуть уникнути виникнення і розвиток карієсу.
4. Щоденна гігієна порожнини рота. Про таку річ, як чищення зубів двічі на день, забувати не варто - це правило неухильне для всіх, не залежно від віку і статі.
Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!
Мар'яна
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!