Графік роботи:
пн. - пт.:
900 - 2000
сб.:
1000 - 1500
dsstarynskyy@yahoo.com
М.Тернопіль,
Відділення "А"- вул. Крушельницької С., 18; Відділення "Б"- вул. Торговиця 7В (міжміський автовокзал)
Подивитися на карті
DS.dentystry
(097) 720-33-62
Передзвоніть мені

Статті

 

 

 

 

 

Дмитришин Ірина

Володимирівна

 

лікар-стоматолог

Стаття на тему: Карієс у "цікавому" положенні

 

 

 

 

 

 

 

 

Карієс у "цікавому" положенні

preg.jpg

 Одна дитина - мінус один зуб. Ця приказка, як не прикро, є майже  констатацією факту. Зміна гормонального фону, недолік кальцію, змінений склад слини і мікроби, більш активні через знижений  імунітет, під час вагітності  впливають на організм жінки, дестабілізують кісткову систему, а також негативно впливають на зуби, викликаючи карієс і його ускладнення.

 

Не  лікувати не можна!

Думка, що лікувати зуби під час вагітності вкрай небажано і навіть небезпечно, дуже міцно укорінена в суспільстві і сьогодні. Однак, навіть початковий карієс у вагітних вимагає обов'язкового візиту до стоматолога. Чому? По-перше, хвороба прогресує в кілька разів швидше і може перейти в більш серйозні ускладнення карієсу. По-друге, на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування знеболення. По-третє, майбутня мама повинна віддавати собі звіт в тому, що вона тепер не одна, і дитина може отримати генетичну схильність до карієсу, ще будучи в утробі. Зачатки молочних зубів немовляти починають формуватися вже на шостому тижні вагітності, а на п'ятому місяці починається їх мінералізація.

 poseschenie-stomatologa-vo-vremya-beremennosti.jpeg

Коли найкраще лікувати зуби?

Найсприятливіший для жінки і безпечний для дитини період для лікування зубів під час вагітності - другий триместр. Але, якщо Вас мучить зубний біль  заходи можна проводити і в першому, і навіть в третьому триместрі (винятком є тільки складні хірургічні операції).

 

Чи можна робити рентген?

Вагітній жінці можна робити знімки зубів. Але для цього використовуються не звичайні рентгенівські установки, а комп'ютерні радіовізіографи. Мала доза опромінення робить використання  цих приладів безпечним для матері і дитини, але зловживати  все ж не слід: варто обмежитись одним-двома знімками. Рентгенолог повинен надати  Вам засіб захисту - спеціальний фартух.Що робити, якщо виник зубний біль?

Якщо у Вас з'явився  зубний  біль під час вагітності, необхідно при першій же можливості звернутись до стоматолога. Думка, що лікувати зуби в даний період вкрай небажано, є помилковою!  Навіть початковий карієс  у вагітних прогресує в кілька разів швидше. А на ранньому етапі лікування можна обійтися без застосування анестезії або рентгена.

Poseshhenie-stomatologa-v-pervom-trimestre.jpg

Легше попередити!

Ідеальний варіант уникнути необхідності справлятися із зубним болем під час вагітності - це подбати про здоров'я порожнини рота.

1. Правило харчування. Малюк «забирає» у матері кальцій для  формування власних кісток. Тому у Вашому раціоні має бути необхідна  кількість кальцію і мінеральних речовин.

2. Санація.  В ідеалі санацію, або повне оздоровлення порожнини рота, слід проводити ще до вагітності, а потім, під час виношування малюка, стабільно і регулярно відвідувати стоматолога.

3. Вітаміни.  Варто замислитися над тим, які вітаміни Ви споживаєте. Відомо, що препарати і продукти, які містять кальцій і фтор, вітаміни груп B і D, а також риб'ячий жир допоможуть уникнути виникнення і розвиток карієсу.

4. Щоденна гігієна порожнини рота.  Про таку річ, як чищення зубів двічі на день, забувати не варто  - це правило неухильне для всіх, не залежно від віку і статі.

 

pregnancy-and-nutrition.jpg


 

 

Пук Каріна Михайлівна

лікар-стоматолог, дитячий стоматолог

 

Стаття на тему: Рекомендації батькам, щоб підготувати дитину для першого візиту до стоматолога

 

 

 

 Рекомендації батькам, щоб підготувати дитину для першого візиту до стоматолога

    Дитячий стоматолог повинен знаходити підхід до кожної дитини і забезпечити, щоб найскладніша процедура сприймалася маленьким пацієнтом як гра. До дитячої стоматології ми ставимося особливо і знаємо як створити максимально комфортні умови для дитини. Ми психологічно підготуємо Вашу дитину до процедури, розважемо її іграшками, покажемо мультик, подаруємо подарунок за мужність і терпеливість. Найголовнішим для нас є те, щоб під час першого візиту у нашого маленького пацієнта сформувалися приємні враження про лікаря, інструменти, клініку, щоб дитині хотілося приходити знову і знову.

 

Перше відвідування стоматолога - відповідальний крок для дитини та її батьків і вимагає особливої підготовки:

I. Заплануйте відвідування у той час, коли дитина здорова, виспана і сита.

 

II. Візьміть із собою на прийом улюблену іграшку.

 

III. Розкажіть малечі в ігровій формі хто такий стоматолог і чим він займається. Дитина повинна знати куди її ведуть і, що будуть робити.

 

IV. Не обманюйте малечу і не використовуйте лякаючих слів. Забудьте про фрази: "Не бійся", "Боляче не буде", "Це ж зовсім не страшно". У таких фразах не сприймається - НЕ, а дитина починає запідозрювати щось неладне. Адже малеча яка ще не була у стоматолога, не знає, що таке біль чи страх у стоматологічному кріслі.

 

V. Пограйтеся вдома у стоматолога і пацієнта. Продемонструйте у грі усі маніпуляції, які буде робити лікар (порахуйте зубки, подивіться на них у дзеркало, посвітіть лампою, використовуйте імітовані інструменти з паличок). Потрібно зацікавити дитину так, щоб їй справді стало цікаво, що ж це за місце таке - стоматологічна клініка.

 

VI. Розкажіть дитині, що її покатають у стоматологічному кріслі, включать мультики і розкажуть як правильно доглядати за зубками.

 

 


 

Благодійна акція

DS dentistry #Стоматологія тернопіль ДС"Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття," — під таким об'єднуючим мотивом у стоматологічній клініці DS Dentistry проходила благодійна акція. Із ініціативи директора та лікарів-стоматологів клініки, вихованцям дитячого будинку була надана належна стоматологічна допомога. Адже діти найбільш вдячна частина нашого суспільства. Особливо такі, хто позбавлений можливості відчувати домашній затишок і тепло.

                                                                    

 

 

 Задорожна Яна Василівна

лікар-стоматолог, дитячий стоматолог

 

Стаття на тему: Карієс у молочних зубах

 

 

 

 Карієс молочних зубів 

 Як визначити карієс молочних зубів?

    Це не важко зробити навіть у домашніх умовах ! Візуально на емалі молочного зуба можна помітити білі або коричневі плями ( початковий карієс ) , дитина відчуває біль під час вживання холодної  або гарячої їжі , з’являється неприємний запах з рота , відмова від їжі , дитина жує лише на один бік , все це вже може насторожити батьків . Для того щоб попередити збільшення каріозної порожнини і виникнення ускладнення карієсу, а саме пульпіту чи періодонтиту ,батькам слід періодично оглядати дитину, а при виявленні наведених вище ознак карієсу своєчасно звернутися до лікаря – стоматолога, адже карієс молочних зубів розвивається дуже стрімко на відміну від постійних зубів.

 

Причини дитячого карієсу.

Їх дуже багато , звернемо увагу на найбільш поширені:

  1. Не досконала гігієна ротової порожнини і вплив вуглеводів , які містяться у солодощах.
  2. Карієсом можна заразитися ! Це інфекція яка передається, її можуть передати батьки які мають каріозні зуби , а саме при поцілунках , чи використанні одних столових приборів.
  3. Генетична схильність . На здоровий стан зубів дитини  впливає здоровий спосіб життя матері в період вагітності , так як зуби дитини починають формуватися ще під час ранньої вагітності.
  4. Низький ступінь мінералізації молочних зубів після прорізування , лише через деякий час емаль починає “дозрівати”, і саме в цей проміжний момент вона дуже вразлива до зовнішніх факторів . У дітей до 2-ох років на стан молочних зубів впливають:

         - хронічні захворювання;

         - дія медикаментів;

         - склад слини;

         - вміст фтору у воді та Їжі.

 5. “Пляшковий карієс” – досить поширена форма карієсу у дітей  які не правильно використовують соски. Засинаючи з пляшечкою в роті  , дитина ризикує отримати саме таку форму карієсу.

Слід пам'ятати!

 

Дитяча стоматологія потрібна для діагностики змін , що відбуваються в зубах дітей  , з метою профілактики і якомога швидкого лікування. І саме головне слід пам’ятати  , що від здорових молочних зубів залежить подальше здоров’я постійних зубів , і загальний стан організму в цілому.

Будьте здорові!

 

 

 

Карієс - боятися чи попереджати?


 

 «Це карієс ...» Мабуть, кожен хоч раз у житті чув цей діагноз, сидячи в кріслі у стоматолога. І кожен, виходячи з кабінету лікаря, обіцяв собі краще стежити за зубами. Але що ж являє собою це поширене захворювання, що його провокує і як правильно його запобігати?

Медики давно зрозуміли: каріозний процес запускають органічні кислоти, які виробляються бактеріями і надають руйнівний вплив на тверді тканини зубів. Але не все так просто: склад мікробів в порожнині рота приблизно однаковий у всіх, але при цьому зуби одних залишаються здоровими, а іншим регулярно доводиться слухати звук бормашини.

На схильність до карієсу впливають кілька факторів:

Географія. Різний клімат, кількість опадів, склад мінеральних речовин в грунті і воді безпосередньо впливають на здоров'я зубів. Особливу роль відіграє вміст у питній воді фтору.

Професія. Карієс часто зустрічається у тих, хто працює на хімічних виробництвах (вчені говорять, що виною всьому - знаходяться в повітрі пари неорганічних і органічних кислот і лугів). Схильні до нього і ті, чия робота пов'язана з частими стресами.

Стать. Жінки більш схильні до дії карієсу - вони втрачають багато вітамінів і мікроелементів в період годування грудьми і вагітності. Крім того, вони більш ніж чоловіки прихильні до вживання солодкого.

Генетичний фактор. Він багато в чому визначає повноцінність структури твердих тканин зубів і їх стійкість до несприятливих впливів.

Загальний стан організму. Ризик виникнення карієсу підвищують захворювання серцево-судинної, травної, ендокринної та імунної систем.

Слина. У нормі організм виробляє на добу до двох літрів слини. Слина має лужне середовище і нейтралізує кислоти, які виробляються мікроорганізмами. Знижений слиновиділення може негативно позначатися на здоров'ї зубів.

Але є і хороші новини: лікарі знають, які запобіжні заходи потрібно вживати, щоб зуби довше залишалися міцними і здоровими.

Збалансоване харчування. Обов'язково потрібно в достатніх кількостях їсти м'ясо, рибу, овочі, фрукти, крупи і молочні продукти. А ось борошняне та солодощі слід обмежити - вуглеводи є прекрасним середовищем для розмноження мікробів в порожнині рота. Також варто частіше вживати моркву або яблука - це допомагає очищати зуби від залишків їжі.

Здоровий раціон під час вагітності. Це важлива умова, оскільки у дитини формування структури твердих тканин зуба (ступінь мінералізації емалі і вміст кальцію і фтору) починається ще до народження. Також майбутнім мамам важливо не приймати лікарські засоби без призначення лікаря і розлучитися з такими шкідливими звичками, як куріння.

Чистити зуби двічі на день - вранці і ввечері після їжі, не забуваючи користуватися пастами з протикаріозною дією. Міжзубні проміжки слід очищати за допомогою зубної нитки (флосса). Після кожного прийому їжі потрібно полоскати рот проточною водою Також корисно використовувати ополіскувач для порожнини рота після чистки зубів.

Не забувати про зубнтй камень - твердi відкладеня, які утворюються в результаті мінералізації зубного нальоту. Зубний камінь не можна видалити звичайною зубною щіткою, тому раз на півроку необхідно відвідувати стоматолога для професійної гігієни порожнини рота.

 


 

Записатися на безкоштовну консультацію
ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!

Мар'яна

На всі виниклі питання Вам відповість адміністратор клініки за тел .: (097)7203362, (097)7203367 (DS Kids).
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!
Залишилися питання? Отримайте консультацію:

Передзвоніть мені. x

Написати відгук. x

x