Графік роботи:
пн. - пт.:
900 - 2000
сб.:
1000 - 1500
dsstarynskyy@yahoo.com
М.Тернопіль,
вул. Крушельницької С., 18
Подивитися на карті
DS.dentystry
(097) 720-33-62
(0352) 42-11-71
Передзвоніть мені

Хірургічна стоматологія

Видалення зуба

Видалення зубів - це найбільш часто що проводиться маніпуляція в області хірургічної стоматології. Сучасна медицина дозволяє проводити цю процедуру безболісно, максимально комфортно для пацієнта. Свої послуги жителям і гостям з видалення зубів надають фахівці «Ds dentistry» - стоматологічної клініки, що  заслужила довіру своїх пацієнтів.

 Молочні зуби: показання

 

 Молочні зуби, які в певному віці змінюються на постійні, в деяких випадках вимагають видалення раніше терміну фізіологічної зміни. До них відносяться:

 запальні процеси, здатні викликати пошкодження зачатка постійного;

 є причиною гнійно-запальних захворювань, септичного стану, при цьому не піддається консервативному лікуванню;

 будь-який запальний процес, коли до фізіологічної зміни залишилось менше півроку;

 уповільнене або неправильне розсмоктування коренів, що ускладнює прорізування постійних;

 коли коронка молочного зуба затиснута між сусідніми і він не може випасти самостійно.

 

Постійні зуби: показання

 

 Незважаючи на розвиток медицини, використання передових технологій в області стоматології деякі зуби неможливо врятувати, вони підлягають видаленню. Це відбувається у наступних випадках:

- є джерелом гнійно-запальних процесів з локалізацією в щелепно-лицьовій області, септичного стану, загальної інтоксикації, може стати причиною важких соматичних захворювань;

- при неможливості відновлення ортопедичними конструкціями або будь-яким іншим консервативним методом;

- переломи кореня;

- безуспішне консервативне лікування;

- знаходиться в лінії перелому;

- при захворюваннях тканин пародонту при сильній рухливості;

- по ортодонтичним показаннями.

- Протипоказання до видалення:

 

 Всі протипоказання є відносними і маніпуляція може бути проведена після їх усунення. Видалення не проводиться, якщо на момент проведення процедури у Вас є:

- гострі інфекційні захворювання;

- системні захворювання у декомпенсованій формі;

- психічні розлади;

- вагітність (1-3, 7-9 місяці);

- розташування в області злоякісної або судинної пухлини;

- захворювання слизової оболонки порожнини рота;

 Як проходить процедура видалення зубів

 

 Процедура проходить під місцевим знеболенням, тому всі маніпуляції, що проводяться лікарем, абсолютно безболісні. У деяких випадках перед проведенням анестезії робиться проба на анестетик.

 

 Видалення зубів буває простим, ускладненим, атиповим.

 

Просте видалення проводиться одномоментно, зазвичай здійснюється при наявності рухомих або однокореневих зубів.

 

Складне видалення проводиться в кілька етапів, коли виникає необхідність розділити зуб/корінь на частини, витягуючи їх з лунки окремо. Найчастіше це потрібно при наявності загострених хронічних процесів.

 

Атипове видалення проводиться для вилучення зубів/зачатків, що частково або повністю не прорызалтсь  в порожнину рота. Такий вид видалення вимагає відшаровування слизисто-надкостнічного клаптя і подальшого накладання швів; особливо це актуально для зубів мудрості.

 

 Видалення може супроводжуватися кюретажем лунки, накладенням швів.

 

 Молочні зуби видаляються із застосуванням аплікаційної або інфільтраційної анестезії.

 Протезування після видалення

 

 Дефект зубного ряду, навіть якщо він утворений одним відсутнім зубом, призводить до виникнення зубощелепних деформацій. Коронки, які обмежують дефект, нахиляються в його бік, а в місці відсутнього зуба відбувається атрофія кісткової тканини. Зубний ряд розпадається на окремо функціонуючі групи, зубощелепна система припиняє працювати як єдине ціле. Ось чому дуже важливо вчасно звернутися з цією проблемою до стоматолога-ортопеда, який під час консультації запропонувати кілька оптимальних варіантів щодо відновлення цілісності зубного ряду. Це може бути як знімне, незнімне протезування, так і протезування на імплантатах. Для вибору майбутньої конструкції може знадобитися проведення додаткової діагностики.

 Рекомендації після процедури

 

 При необхідності лікар призначить Вам медикаментозну схему лікування, підбере предмети, засоби гігієни, необхідні після процедури видалення. Ротову порожнину рекомендується нічим не полоскати, не гріти. Безпосередньо після процедури не можна відвідувати тренажерний зал, лазню, солярій, уникати фізичних навантажень і високих температур. При виникненні слабкої кровотечі з лунки потрібно прикладати холод до щоки кожні 15 хвилин 1-2 години. Після складного, атипчного вилучень можлива поява набряку, який збільшується на 3-4 день. Це нормальна реакція організму на травматичну процедуру. Якщо у Вас з'являються будь-які інші ускладнення (кровотеча з лунки, яке не зупиняється, біль в лунці через 1-2 тижні після проведення процедури, оніміння окремих ділянок, яке не проходить, і будь-які інші) запишіться на консультацію до Вашого лікуючого лікаря.

 

Резекція кореня зуба

 

Резекцією верхівки кореня, Правильніше - ампутацією кореня називають таку операцію, при якій верхівку кореня інфікованого зуба видаляють з метою лікування і збереження причинного зуба. Сутність операції зводиться доліквідації патологічного вогнища в кореневому каналі.

а) Належне лікування кореневого каналу. Необхідно провести пломбування кореня, в день операції при рентгенологічному контролі бажано закінчити постійне пломбування каріозної порожнини, а при наявності коронок фіксувати їх. У клінічній практиці умови для пломбування кореня в процесі операції часто відсутні, а тому вся ця процедура проробляється перед операцією.

б) Причинний зуб або корінь, Придатний для установки штіфа, повинен бути нерухомий. Крім цього, декальцинація дентину коронки зуба, що супроводжується карієсом, не повинна поширюватися за межі емалі - цементу внутрішньоальвеолярної, на тканину кореня.

в) Не повинно бути симптомів гострого перифокального запалення. Якщо згадані явища спостерігаються, то розтин внутрішньо-або внеальвеолярного гнійника та усунення гострих симптомів потрібно проводити за методом, описаним у відповідному розділі.

У повсякденній практиці зазвичай проводять резекцію центральних різців і малих корінних зубів. Операція верхніх зубів проходить більш успішно, ніж на нижніх зубах. Це пояснюється більш сприятливим анатомічною будовою верхніх зубів як з точки зору лікування кореневого каналу і пломбування кореня, так і з точки зору виконання операції.
а) Хронічний абсцес, що утворився навколо верхівки кореня, як з свищем на яснах, так і без нього.

б) Операція показана у випадку, якщо канал не запломбований до верхівки через його непрохідності, а також в верхівкової третини є перфорація або, можливо, відламалася частина інструменту для пломбування каналу.

в) Операція показана у випадку, якщо пломба доходить до верхівки кореня, але через півроку-рік на контрольному рентгенівському знімку спостерігається околоверхушечние розсмоктування, а також, якщо розсмоктування, незважаючи на правильне лікування, через рік ще триває.
     г) Показана ампутація верхівки або ж верхівок коренів, якщо вони потрапляють в область кісти.

д) Операція показана у випадку, якщо пломба занадто виходить за межі верхівки кореня.
е) У випадку перелому верхівкової частини кореня внаслідок травми мета операції полягає у видаленні верхівки зі згладжуванням гострих країв кукси залишився кореня.

ж) Операція показана в тому випадку, якщо околоверхушечние зміни розглядаються як основний процес, ліквідувавши який, можна зберегти зуб.
Операція протипоказана при геморагічному діатезі, при захворюваннях, що супроводжуються гіпертонією, при серцевій декомпенсації, а також при психопатії та в разі тяжкої невропатії. Вагітність не вважається протипоказанням до операції. 

 

Видалення ретинованого зуба 

Ретинований зуб мудрості - це зуб який не прорізався, або прорізався частково і створює незручності чи больові відчуття в його ділянці. Найчастіше це є 8 зуби (зуби мудрості)

Ігнорування лікування може призвести до негативних наслідків:

  • запалення ясен,
  • порушення прикусу,
  • травма щік, язика, слизової тканини,
  • набряклість лицевих м’язів.

Рекомендується видалення ретинованого зуба в ситуаціях коли:

  • візуально видно набряк щоки і ясна;
  • відчувається різкий або «ниючий» постійний біль;
  • відчуваються оніміння місця прорізу зуба;
  • поява зуба є причиною виникнення скупченості зубів.

Операція з видалення зуба хоч і складна, але досить швидка. Клініка DS пропонує вам терміново звернутися до лікаря за консультацією і призначенням лікування, якщо присутні наведені ознаки.

 

В нашій клініці працює кваліфікований хірург-стоматолог, який проводить велику кількість операцій . всі маніпуляції робляться абсолютно безболісно і з максимальним збереженням навколишніх тканин. З цінами ви можете ознайомитись на нашому сайті в розділі "ЦІНИ".

 

Записатися на безкоштовну консультацію
ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!

Мар'яна

На всі виниклі питання Вам відповість адміністратор клініки за тел .: (097)7203362, (097)7203367 (DS Kids).
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!
Залишилися питання? Отримайте консультацію:

Передзвоніть мені. x

Написати відгук. x

x