Графік роботи:
пн. - пт.:
900 - 2000
сб.:
1000 - 1500
dsstarynskyy@yahoo.com
М.Тернопіль,
вул. Крушельницької С., 18
Подивитися на карті
DS.dentystry
(097) 720-33-62
(0352) 42-11-71
Передзвоніть мені

Протезування

Не знімне протезування зубів

 

Металокерамічна коронка

Металокерамічна коронка – це ортопедична конструкція, яка як і раніше користується виправданою популярністю, маючи найбільш оптимальне співвідношення ціни, міцності, естетики. Фахівці «DS dentistry» пропонують свої послуги з установки металокераміки . Лікарі-ортопеди клініки мають великий досвід роботи в сфері незнімного протезування, естетичної стоматології. У комплексі з сучасним високоточним обладнанням.
Що являє собою металокераміка?

Каркас металокерамічної коронки виготовляється зі сплаву металів, в основному кобальто-хромового або нікель-хромового сплаву, методом лиття. Іноді для лиття металевого ковпачка використовуються сплави дорогоцінних металів. Такі коронки виглядають більш естетично, але при цьому коштують набагато дорожче.

          

На металевий ковпачок пошарово наносяться керамічні маси, кожен нанесений шар обпалюється в спеціальній печі. Використання кераміки з різними фізичними характеристики дозволяє в підсумку отримати коронку, яка повністю імітує оптичні властивості твердих тканин зубів. Кераміка наноситься з урахуванням анатомічної форми відновлюваного зуба, тому в результаті за зовнішнім виглядом коронка буде відповідати природного зуба. При цьому можливе виготовлення як одиночних коронок, так і мостовидних протезів. Термін служби цих виробів до 10 років, хоча вони можуть прослужити Вам і довше.

Металокерамічні коронки: показання

Як будь-яка конструкція металокераміка має свої показання, протипоказання. Протезування такими коронками можливо, якщо у Вас є:
аномалія форми, кольору окремо стоячих зубів;
неправильне положення окремо стоячих або груп зубів як альтернатива ортодонтичного лікування;
не каріозні ураження;
дефекти коронкової частини, які неможливо відновити консервативними методами (пломбою, реставрацією, нарощуванням зубів);
часткові дефекти зубного ряду (відсутність одного і більше зубів);
захворювання тканин пародонту (як шинуючи конструкція).

 


Протипоказання до протезування металокерамікою

Використання металокерамічних коронок протипоказане при:
захворюваннях тканин пародонту важкого ступеня тяжкості;
великих за довжиною дефектах зубних рядів;
при деяких видах патології прикусу (наприклад, глибокому різцевому перекритті);
парафункції жувальних м'язів.
Альтернатива металокерамічних коронкам

Показання

Найчастіше металокераміка використовується при протезуванні жувальної групи зубів, але коли мова заходить про відновлення передньої групи зубів, альтернативним варіантом є протезування безметалевими конструкціями. Такі коронки можуть бути представлені у вигляді пресованої кераміки, виготовленої за технологією E. max, або керамічних коронок на оксиді цирконію. Коронки на оксиді цирконію володіють великою міцністю і високою естетикою; вони набагато тонше, легше, ніж металокерамічні аналоги. Ковпачок з оксиду цирконію фрезерується за допомогою комп'ютерних технологій, повністю виключаючи людський фактор. Це гарантує високу точність прилягання такої конструкції. Саме тому при протезуванні передніх зубів перевага віддається безметалловым коронкам на оксиді цирконію.
Ендодонтичне лікування як підготовка до протезування

Важливим питанням при протезуванні є стан кореневих каналів і оточуючих їх тканин. Найбільш часто задається пацієнтами питання в цьому випадку: «Ви Залишите зуб під коронкою живим?». Дати відповідь на це питання може тільки лікар, враховуючи одночасно кілька чинників. У Ваше перше відвідування проводиться рентгенографія зуба/зубів, які будуть покриватися коронками. На прицільному знімку можна визначити наявність запального вогнища біля верхівок коренів, а якщо зуб до цього лікувався – наявність пломбувального матеріалу в кореневих каналах, а також якість пломбування. При наявності запалення зуб однозначно піддається ендодонтичному лікуванню. Якщо кореневі канали запломбовані, а біля верхівки є запальний осередок, варіантом лікування може стати зубо зберігаюча операція – резекція верхівки кореня з одночасною цистектомією.

При протезуванні металокерамікою знімається досить великий шар твердих тканин – до 1,5 мм у порівнянні з підготовкою зуба до безметалевих коронок (до 0,6 мм). Таке агресивне вплив на живий зуб може викликати перегрів пульпи, що призведе до її запалення, тому залишати живими зуби під металокерамікою недоцільно.
Як проходить процедура

Процедура виготовлення металокерамічних коронок відбувається в кілька етапів:
1 терапевтична підготовка (лікування кореневих каналів при необхідності);
2 вибір кольору майбутньої коронки;
3 препарування зуба на товщину майбутньої конструкції (до 1,5 мм з кожної поверхні);
4 отримання відбитка;
5 виготовлення та фіксація тимчасової коронки;
6 виготовлення металокерамічної коронки в зуботехнічній лабораторії (2-6 робочих днів);
7 припасування та фіксація коронки в порожнині рота.


Рекомендації

Після того, як в порожнині рота з'являється ортопедична конструкція, навіть якщо це всього лише одна коронка, гігієна порожнини рота повинна стати особливо ретельної. Крім паст, ополіскувачів з'являється необхідність у щоденному використанні флосів, міжзубних йоржиків. Підібрати засоби, предмети гігієни порожнини рота Вам допоможуть фахівці “DS dentistry”.

 

Безметалеві коронки

 

Безметалева коронка представляє собою ортопедичну конструкцію, що покриває зуб з усіх сторін. Такі конструкції виготовляються за допомогою передових технологій, рахуючись при цьому сучасним етапом розвитку естетичної стоматології. Якщо Вам необхідно виготовити коронку на зуб і Ви хочете, щоб вона була максимально естетичною, нічим не відрізняючись від сусідніх зубів, фахівці «DS dentistry» допоможуть Вам у цьому. Лікарі-ортопеди клініки мають великий досвід роботи в сфері естетичної стоматології, незнімного протезування, тому Ви обов'язково залишитеся задоволені досягнутим результатом.

 Види безметаллових коронок

 

 Відмінною особливістю є відсутність металу на відміну від суцільнолитих, металлопластмассовых, металокерамічних аналогів. Це забезпечує легкість конструкції, надає їй більш привабливий вигляд, схожість з природними зубами.

 

 Існує кілька видів безметаллових коронок. Один з них – пресованих кераміка, виготовлена по технології E. max, яка повністю складається з літій-дисилатных керамічних мас. Це надає конструкції високу естетичність, але вони досить крихкі і частіше піддаються сколам, ніж безметалеві, виготовлені за допомогою інших технологій.

 

 Широку популярність мають конструкції на оксид цирконію. Такі конструкції складаються з ковпачка, який фрезерується за допомогою комп'ютерних технологій, і нанесеною на нього кераміки. Виключення людського фактора на лабораторних етапах виготовлення забезпечує високу точність прилягання конструкції, як результат – відсутність попадання нальоту під край коронки, а так само руйнування зуба. Найбільшою популярністю серед пацієнтів «Ds dentistry» користуються коронки на оксиді цирконію, які мають оптимальне співвідношення ціна/якість на ринку стоматологічних послуг в місті. Оксид цирконію – міцний матеріал, здатний прослужити власникові такої коронки більше десяти років, при цьому не змінюючи своїх естетичних характеристик. На ковпачок з оксиду цирконію нашаровуються керамічні маси, що дозволяє домогтися оптичних властивостей, характерних для твердих тканин природних зубів.

 Альтернатива безметалловым коронкам 

 

 На сьогоднішній день за всіма характеристиками безметалеві коронки виходять на перше місце. Тому підібрати конструкцію, яка не поступалася б їм по естетиці, міцності дуже важко. У деяких випадках при тотальному протезуванні можливе використання безметаллових коронок для протезування фронтальної групи зубів, де важлива естетика, і металокераміки – для жувальної групи. Незважаючи на те, що металокераміка поступається безметалловым конструкцій за всіма характеристиками, як і раніше користується попитом серед пацієнтів, так як ціна на такі ортопедичні вироби значно нижча.

 Показання до застосування

 

 Безметалеві конструкції можуть виготовлятися у вигляді одиночних коронок на зуби або мостоподібних протезів. Показаннями до виготовлення є:

- дефекти коронкової частини, отримані в результаті карієсу, травм, некаріозних уражень, які неможливо усунути за допомогою консервативних методів (пломба, реставрація);

-  аномалії форми зубів;

- порушення кольору в вітальних, девитальных зубах, яке не можна збалансувати за допомогою відбілювання;

- неправильне положення окремо стоячих або груп зубів як альтернатива носіння брекетів;

-  відсутність одного або більше зубів.

 

 Протипоказання

 

 Застосовувати безметалеві конструкції не можна у випадках, якщо у Вас є:

 захворювання тканин пародонту важкого ступеня тяжкості;

 великі за довжиною дефекти зубних рядів;

 парафункциії жувальних м'язів.

 деякі види патологій прикусу.

 

 

 Як проходить процедура

 

 Для того, щоб Ви могли піти з кабінету вже з зафіксованої коронкою, слід пройти кілька етапів лікування.

1 консультація лікаря-ортопеда, під час якої лікар визначить необхідність використання коронок, запропонує альтернативні методи лікування;

2 рентгендіагностика зубів, які будуть покриватися коронками, для визначення наявності запального вогнища в кореневих каналах, біля верхівок коренів;

3 терапевтична підготовка (лікування кореневих каналів при необхідності), під поодинокими безметалевими коронками зуби можуть залишатися живими за умови відсутності запалення нерва;

4 вибір кольору, форми майбутньої коронки;

5 препарування зуба на товщину майбутньої конструкції (до 0,6 мм з кожної поверхні);

6 отримання відбитка;

7 виготовлення та фіксація тимчасової коронки( при необхідності);

8 виготовлення безметаллової коронки в зуботехнічній лабораторії (3-5робочих днів);

9 припасування та фіксація в порожнині рота;

10 рекомендації по догляду.

 Рекомендації

 

 Після того, як в порожнині рота з'являється ортопедична конструкція, навіть якщо це всього лише одна коронка, гігієна порожнини рота повинна стати особливо ретельної. Крім паст, ополіскувачів з'являється необхідність у щоденному використанні флосів, міжзубних йоржиків. Підібрати засоби, предмети гігієни порожнини рота Вам допоможуть фахівці “Ds dentistry”.

 

 

 

Вініри

 В нинішній час відкрито посміхатися без сорому може кожна людина. Мало у кого голлівудська посмішка від природи. Іншим людям може допомогти естетична стоматологія, володіє різними методиками створення ідеальної посмішки. Часто для виправлення аномалій в області лінії посмішки стоматологами використовуються вініри, які являють собою тонкі пластинки, що покривають зовнішню частину зубів товщиною від 0,3 до 0,8 мм.

 

 

 Види вінірів

 

 Залежно від матеріалу, з якого виготовлена конструкція, вони поділяються на:

- керамічні

- композитні;

- цирконієві (на основі оксиду цирконію);

 

 Вініри можуть бути виготовлені за прямим методом (доктор виготовляє його з фотополімерного матеріалу безпосередньо на поверхні зуба) або непрямим методом (за отриманими відбиткам в зуботехнічній лабораторії).

 Показання для установки вінірів

 

 Вініри допомагають вирішити такі проблеми, як

- положення, форма окремо стоячих зубів;

- колір зубів, у тому числі зміни після лікування кореневих каналів;

- сколи, тріщини емалі;

- старі пломби, великі реставрації, які потребують заміни;

- некаріозні ураження (клиновидні дефекти, ерозії)

- зміни кольору, структури твердих тканин в результаті системних захворювань (наприклад, флюороз), прийому препаратів (тетрациклін);

- треми, діастеми (проміжки між зубами) як альтернатива ортодонтичного лікування, а також протезування коронками.

 

 Протипоказання для проведення процедури

 

 Вінір протипоказаний при:

- патології прикусу (прямий прикус, виражена скупченість у фронтальній ділянці)

- бруксизмі;

- захворюваннях тканин пародонту;

- тонкому шарі емалі;

- значне каріозному ураженні, коли для відновлення анатомічної форми необхідно використовувати такі конструкції, як коронки.

Як проходить процедура

 

 Процедура установки вінірів є відносно простою для зубів у порівнянні з коронками.

 

 Під час першого візиту стоматолог ретельно обстежує ротову порожнину для визначення протипоказань. Якщо у Вас запущений карієс, запалення ясен і т. д. - це все повинно бути вилікувано перед проведенням процедури. Якщо протипоказань немає, лікар приступає до зняття нальоту і зубного каменю. З пацієнтом узгоджується колір, форма майбутніх конструкцій. Після цього емаль препарується, знімаються відбитки для виготовлення майбутніх вінірів. Потім лікар наносить на зуби тимчасове захисне покриття з композиційних матеріалів.

 

Час виготовлення – 3-5 робочих днів. 

  В наступне відвідування стоматолог «приміряє» виготовлені конструкції. Якщо вони за кольором, розміром, висоті прикусу, іншим характеристикам підходять, то лікар фіксує їх за допомогою спеціальних матеріалів. Якщо зроблені вініри не підходять ідеально, то вони «підганяються» перед установкою.

 

 Альтернатива вінірам

 

 За кілька останніх десятиліть ринок стоматологічних послуг вийшов на принципово новий рівень. Поява сучасних матеріалів, технологій виготовлення ортопедичних конструкцій дозволяє створити ідеальну посмішку за короткий час. Вініри – не єдиний спосіб цього добитися. Крім вінірів для створення ідеальної посмішки можуть використовуватися:

- відбілювання: якщо Вас не влаштовує колір, але при цьому подобається форма зубів, відсутні карієс, відколи емалі;

- коронки: при значному руйнуванні зубів, а також великих реставраціях, пломбах;

- брекет-системи: вирівнювання зубного ряду, який можна доповнити відбілюванням після їх зняття, якщо Вас не влаштовує колір;

- вирівнювання зубів за допомогою кап.

 Переваги «Ds dentistry»

 

 «DS dentistry» - стоматологічна клініка, яка користується заслуженим авторитетом у жителів, гостей міста. Висококваліфіковані лікарі-ортопеди клініки мають великий досвід роботи в області естетичної стоматології. Наші лікарі зможуть запропонувати Вам схему лікування, що підходить саме Вам! До вирішення кожної Вашої проблеми наші фахівці підходять комплексно, враховуючи всі нюанси.

 

 

 Після того, як в порожнині рота з'явилася ортопедична конструкція, особливу увагу слід приділити гігієни: межа між вініром і зубом є додатковим ретенционным пунктом для скупчення нальоту.

 

 Обов'язково потрібно використовувати зубні нитки йоржики, а також ополіскувачі, які протягом дня створюють захисну плівку на зубах. Підібрати предмети, засоби гігієни порожнини рота Вам допоможуть фахівці «Ds dentistry». Кожні півроку необхідно проходити процедуру професійної гігієни порожнини рота. Не забувайте про те, що вінір – це досить тендітна конструкція, яку треба берегти від пошкоджень.

 

 

Знімне протезування зубів

 

Знімні зубні протези використовуються у випадках часткової або повної відсутності зубів. Такі протези є дешевшими порівняно з незнімними конструкціями, протезуванням на імплантатах, тому залишаються актуальними та користуються популярністю серед мешканців Тернополя. Фахівці «Ds dentistry» надають весь спектр послуг в сфері знімного протезування, відновлюючи дефекти зубного ряду навіть в самих складних клінічних випадках.

 

 Знімні зубні протези можна умовно розділити на пластинкові і бюгельні.

 

 Пластмасові протези

 

У процесі виробництва та виготовлення даного виду протезів, застосовується спеціальна пластична маса. Вона використовується в якості базису протеза. Також використовуються пластмасові зуби. За бажанням пацієнта для виготовлення протеза можуть використовуватися порцелянові зуби, які надають конструкції велику естетичність, але в такому випадку конструкція буде коштувати набагато дорожче. При цьому пацієнт спільно з лікарем-стоматологом можуть підібрати за спеціальною шкалою колір майбутніх зубів, визначитися з розміром і формою. Таким чином готовий пластмасовий протез володіє високими естетичними характеристиками, при цьому зберігаючи і відновлюючи основну функцію – жувальну. Даний вид протезів фіксується в порожнині рота або за допомогою спеціальних утримуючих кламерів, або ж за допомогою адгезивних властивостей зі слизовою оболонкою. Для цих цілей може бути використаний спеціальний гель-крем. У зв'язку з активним ростом популярності процедури імплантації, для утримання знімного протеза також часто роблять процедуру імплантації зубів. Це дозволяє провести заміщення одного або декількох зубів, які допоможуть утримувати зубний протез. Більш детально ознайомитися з імплантацією зубів Ви зможете в розділі імплантація.

 

 

 Нейлонові протези

 

Нейлон – один з найбільш передових і сучасних матеріалів, який використовується при виготовленні зубних протезів. Сьогодні нейлонове протезування зубів стає все більш популярним. Еластичні нейлонові протези застосовуються для мікро протезування, заміщення часткових дефектів або ж для повного протезування зубів. Це знімне протезування, яке як правило показано пацієнтам, страждаючим пародонтозом. Використання нейлонових протезів здатне практично повністю виключити розхитування опорних зубів і як результат – їх втрату. Фіксуючими характеристиками в цьому випадку мають невидимі з боку альвеолярно-дентальні кламери - спеціальні гачки, утримують виріб в порожнині рота.

 

 

 

Бюгельні протези

 

 Це найбільш поширений варіант знімного протезування. Відмінною рисою таких протезів є наявність бюгеля – металевої дуги. Це дозволяє скоротити розміри базису, прискорити звикання до конструкції, а також зберегти чутливість м'яких тканин порожнини рота. Бюгельні протези на кламмерах являють собою знімні конструкції, які кріпляться до опорних зубів за допомогою різноманітних гачків.

 

 Бюгельное протезування не тільки ефективно замінює втрачені зуби, рівномірно розподіляючи завантаження на опорні, але і сприяє профілактиці подальшого випадання зубів, тому є варіантом вибору при протезуванні дефектів зубних рядів у хворих із захворюваннями тканин пародонту. В такі конструкції додатково включаються шинируючі елементи.

 

 Бюгельні протези з замковим кріпленням з'єднуються з зубами за допомогою замкових систем. При цьому жувальний тиск передається на опорні зуби, які додатково зміцнюються за допомогою коронок, штифтових конструкцій. З зовнішньої сторони зубів дані протези є непомітними.

 

 

 

 

 

 

 Як проходить процедура

 

 Якщо Ви зіткнулися з проблемою відсутності одного і більше зубів, не варто впадати у відчай, фахівці «Ds dentistry» допоможуть Вам відновити цілісність зубного ряду. Це буде не тільки функціонально, але й красиво.

 

 Для цього висококваліфікованих лікарів-ортопедів клініки необхідно:

1 Провести консультацію, під час якої буде прийнято рішення про необхідних підготовчих етапах – терапевтичної, хірургічної підготовки порожнини рота – і їх безпосереднє проведення.

2 Вибір конструкції: Ви зможете узгодити з лікарем не тільки матеріал, з якого буде виготовлено ортопедичний виріб, але також форму, колір зубів.

3 Отримання відбитка

4 Виготовлення протеза в зуботехнічній лабораторії з використанням високоточного сучасного обладнання, а також імпортних матеріалів.

5 Припасування в порожнині рота, корекція кордонів.

6 Рекомендації по догляду

7 Корекція кордонів при необхідності після певного терміну експлуатації.

 Рекомендації

 

 Зберігати зубні протези слід у чистому сухому місці. Промивають їх проточною водою, чистять його своєю пастою, щіткою. Для додаткового очищення можна використовувати спеціальні таблетки, розчиняють наліт і мають слабку антисептичну активність. Для кращої фіксації в порожнині рота можна використовувати креми, гелі, що підсилюють адгезію (прилипання) до м'яких тканин. Адаптація до знімних конструкцій відбувається протягом одного місяця. Після кількох днів носіння може з'явитися відчуття натирання і тиску на слизову. В такому випадку Вам необхідно звернутися на консультацію для корекції кордонів. Кожні півроку необхідно відвідувати профілактичні огляди. 

Записатися на безкоштовну консультацію
ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Персонал стоматології DS справжні професіонали своєї справи. Дуже подобається лікуваня саме тут, адже я знаю, що мої зуби і гарна посмішка в надійних руках:) Атмосфера стоматології дозволяє почувати себе наче вдома, і насолоджуватись лікуванням. Успіху вам, і хороших пацієнтів!

Мар'яна

На всі виниклі питання Вам відповість адміністратор клініки за тел .: (097)7203362, (097)7203367 (DS Kids).
Ми хочемо, щоб Ваша посмішка була чарівною!
Залишилися питання? Отримайте консультацію:

Передзвоніть мені. x

Написати відгук. x

x